Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
Bernhardt Interiors offers high-design furniture with an eclectic edge. The Abbott dining table boldly showcases a circular glass top supported by a sculptural steel pedestal, making a sophisticated statement in any dining room. A polished stainless steel finish enhances the glamour of this captivating piece.
Product Details
| Cubes | 25.53 |
|---|---|
| Kitted Skus | 353770, 998054P |
| Overall Product Height | 30 |
| Overall Product Width | 54 |
| Pieces Shown | 353770 Abbott Dining Table Base and 998054P Dining Table Top |
| Product Type | Dining Table |
| Roomtype | Dining |
| Shape | Round |
| Shipping Weight | 270.8 |
| Total Shipping Weight | 270.8 |
| Website Material | Glass and Metal |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Depth | 54 in (137.16 cm) |
| Height | 30 in (76.2 cm) |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Qty On Hand | 37 |
Reviews
There are no reviews yet.