Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
Inspired by a modern interpretation of the nautilus shell, scalloped and ridged waves lap gently around the perimeter of the Coquille accent table. It creates a mesmerizing pattern in natural stonecast. The all-weather design offers a sophisticated style thats both functional and hypnotic.
Product Details
| Cubes | 4.46 |
|---|---|
| Furniturecoveringraphite | C3129O |
| Furniturecoverinlightgrey | C3129BO |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Accent Table |
| Roomtype | Outdoor |
| Shape | Round |
| Shipping Weight | 39.0 |
| Total Shipping Weight | 39.0 |
| Website Material | Stonecast |
| White finish with protective polyurethane top coat | Yes |
| Protective cover available for an additional charge | Yes |
| Stainless steel adjustable glides | Yes |
| Scalloped wave pattern on sides made of natural stonecast | Yes |
| Depth | 15.00 in (38.1 cm) |
| Height | 18.00 in (45.72 cm) |
| Overall Product Height | 18.00 |
| Overall Product Width | 15.00 |
| Width | 15.00 in (38.1 cm) |
| Qty On Hand | 17 |
Reviews
There are no reviews yet.