Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
Impeccably styled, this minimalist cocktail table is crafted in laminated and hand-hewn striped stone with a smooth top and textured surfaces. Polyurethane protects the surface of the Tambora cocktail table, making it an excellent choice for entertaining.
Product Details
| Cubes | 22.2 |
|---|---|
| Furniturecoveringraphite | C2018O |
| Furniturecoverinlightgrey | C2018BO |
| Overall Product Height | 15.75 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Cocktail Table |
| Roomtype | Outdoor |
| Shape | Round |
| Shipping Weight | 180.0 |
| Total Shipping Weight | 180.0 |
| Website Material | Stone |
| Round cocktail table of laminated black striped stone with smooth top and rough textured sides | Yes |
| Protective cover available for an additional charge | Yes |
| Adjustable glides | Yes |
| Height | 15.75 in (40.01 cm) |
| Depth | 38.00 in (96.52 cm) |
| Overall Product Width | 38.00 |
| Qty On Hand | 22 |
| Width | 38.00 in (96.52 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.