Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
An architectural metal structure supports an organic agate top on the Ornella dining table. The circular patterns of the agate provide a counterpoint to the crossed aluminum posts. It’s a modern mix of organic and industrial that offers balance and harmony.
Product Details
| Kitted Skus | 332775, 332775T |
|---|---|
| Overall Product Height | 30 |
| Overall Product Width | 60 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Pieces Shown | 332775 Ornella Dining Table Base and 332775T Ornella Dining Table Top |
| Product Type | Dining Table |
| Roomtype | Dining |
| Website Material | Metal and Stone |
| Agate table top supported by aluminum base with “X” geometric design in Star Dust finish | Yes |
| Adjustable glides | Yes |
| Cubes | 39.61 |
| Qty On Hand | |
| Shape | Round |
| Shipping Weight | 418.8 |
| Total Shipping Weight | 418.8 |
| Depth | 60 in (152.4 cm) |
| Height | 30 in (76.2 cm) |
| Width | 60 in (152.4 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.