Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
A rattan pattern is crafted in stonecast on the Casitas outdoor accent table. The textured sides curve into a sculptural shape that is capped by a smooth top.
Product Details
| Cubes | 5.63 |
|---|---|
| Furniturecoveringraphite | C2150O |
| Furniturecoverinlightgrey | C2150BO |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Accent Table |
| Roomtype | Outdoor |
| Shape | Square |
| Shipping Weight | 51.0 |
| Total Shipping Weight | 51.0 |
| Website Material | Stonecast |
| Stonecast with smooth square top and fluted rattan texture on tapered sides | Yes |
| Adjustable glides | Yes |
| Protective cover available for an additional charge | Yes |
| Depth | 16.00 in (40.64 cm) |
| Height | 20.00 in (50.8 cm) |
| Overall Product Height | 20.00 |
| Overall Product Width | 16.00 |
| Qty On Hand | 82 |
| Width | 16.00 in (40.64 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.