Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
Impeccably styled, this minimalist accent table is crafted in laminated and hand-hewn striped stone with a smooth top and textured surfaces. Polyurethane protects the surface of the Tambora accent table, making it an excellent choice for entertaining.
Product Details
| Cubes | 5.69 |
|---|---|
| Furniturecoveringraphite | C2108O |
| Furniturecoverinlightgrey | C2108BO |
| Overall Product Height | 18.38 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Accent Table |
| Roomtype | Outdoor |
| Shipping Weight | 51.0 |
| Total Shipping Weight | 51.0 |
| Website Material | Stone |
| Protective cover available for an additional charge | Yes |
| Round table with smooth top and rough sides, all in laminated Black Onyx stone | Yes |
| Adjustable glides | Yes |
| Height | 18.38 in (46.69 cm) |
| Depth | 15.50 in (39.37 cm) |
| Overall Product Width | 15.50 |
| Qty On Hand | 33 |
| Width | 15.50 in (39.37 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.