Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
A round top with a smooth surface is perfectly poised over a rounded base on the Corsica outdoor cocktail table. With heavily textured sides, the table showcases balance and harmony in its natural stonecast design.
Product Details
| Cubes | 12.41 |
|---|---|
| Furniturecoveringraphite | C4013O |
| Furniturecoverinlightgrey | C4013BO |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Cocktail Table |
| Roomtype | Outdoor |
| Shape | Round |
| Shipping Weight | 79.0 |
| Total Shipping Weight | 79.0 |
| Website Material | Stonecast |
| Adjustable glides | Yes |
| Crafted from natural stonecast with a linear texture | Yes |
| Protective cover available for an additional charge | Yes |
| Smooth top surface | Yes |
| Depth | 32.00 in (81.28 cm) |
| Height | 13.00 in (33.02 cm) |
| Overall Product Height | 13.00 |
| Overall Product Width | 32.00 |
| Width | 32.00 in (81.28 cm) |
| Qty On Hand | 16 |
Reviews
There are no reviews yet.