Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
A boldly shaped column supports a freeform top on the Fresco accent table. The modern organic style has rounded edges and curves that offer an unstructured design. The outdoor design is crafted of glass-reinforced concrete with a plaster texture in Chalky White.
Product Details
| Cubes | 9.57 |
|---|---|
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Type | Side Table |
| Roomtype | Outdoor |
| Shipping Weight | 99.2 |
| Total Shipping Weight | 99.2 |
| Website Material | Concrete |
| Glass-reinforced concrete with plaster texture in Chalky White finish | Yes |
| Irregularly shaped top and base | Yes |
| Stainless steel adjustable glides | Yes |
| Qty On Hand | 29 |
| Depth | 18.50 in (46.99 cm) |
| Height | 20.00 in (50.8 cm) |
| Overall Product Height | 20.00 |
| Overall Product Width | 24.00 |
| Width | 24.00 in (60.96 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.