Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
Geometric shapes intersect for a modern design on the Sintra outdoor side table. Cones form the top and base of the table, supported by a center panel. The sculptural look changes from every viewpoint, offering a stunning visual statement for gathering spaces indoors and out.
Product Details
| Cubes | 7.5 |
|---|---|
| Introductions | NewAll and NewExteriors |
| Newintroductions | New |
| Overall Product Height | 18 |
| Overall Product Width | 20 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Type | Side Table |
| Qty On Hand | |
| Roomtype | Outdoor |
| Shape | Round |
| Shipping Weight | 83.8 |
| Total Shipping Weight | 83.8 |
| Website Material | Concrete |
| Stainless steel adjustable glides | Yes |
| Glass-reinforced concrete in Iron Grey finish | Yes |
| Depth | 20 in (50.8 cm) |
| Furniturecoverinlightgrey | C11123O |
| Height | 18 in (45.72 cm) |
| Width | 20 in (50.8 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.