Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
Crafted with a sliced teak top supported by a suar wood base, the Kaya cocktail table is the perfect mix of rustic and natural elements. The pillar base tucks under the large round top, offering a textural and modern style.
Product Details
| Cubes | 35.4 |
|---|---|
| Introductions | NewAll and NewExteriors |
| Newintroductions | New |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Diameter | 48 |
| Product Type | Cocktail Table |
| Roomtype | Outdoor |
| Shape | Round |
| Shipping Weight | 181.9 |
| Total Shipping Weight | 181.9 |
| Website Material | Wood |
| Stainless steel adjustable glides | Yes |
| Sliced teak in Smoked Truffle finish | Yes |
| Furniturecoverinlightgrey | C11016O |
| Depth | 48.00 in (121.92 cm) |
| Height | 18.00 in (45.72 cm) |
| Overall Product Height | 18.00 |
| Overall Product Width | 48.00 |
| Qty On Hand | 21 |
| Width | 48.00 in (121.92 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.