Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
Simplicity is given stunning style in the Trapani outdoor side table. The sleek round table is designed with glass-reinforced concrete over a plinth base in Smooth Quarry finish. The result is a smoothly modern and striking form that is at home indoors or out.
Product Details
| Cubes | 9.18 |
|---|---|
| Furniturecoveringraphite | C5122O |
| Furniturecoverinlightgrey | C5122BO |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Type | Side Table |
| Roomtype | Outdoor |
| Shape | Round |
| Shipping Weight | 75.0 |
| Total Shipping Weight | 75.0 |
| Website Material | Concrete |
| Protective cover available for an additional charge | Yes |
| Plinth base | Yes |
| Glass-reinforced concrete in Smooth Quarry finish | Yes |
| Stainless steel adjustable glides | Yes |
| Depth | 20.00 in (50.8 cm) |
| Height | 22.00 in (55.88 cm) |
| Overall Product Height | 22.00 |
| Overall Product Width | 20.00 |
| Width | 20.00 in (50.8 cm) |
| Qty On Hand | 132 |
Reviews
There are no reviews yet.