Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
With the cool look of exquisitely sculpted ice, the Aura accent table showcases an acrylic top that is intricately carved with grooves and folds. A stainless steel frame reflects the pattern in high gloss style, including a full view of the pattern on a stainless shelf.
Product Details
| Cubes | 13.97 |
|---|---|
| Overall Product Height | 24 |
| Overall Product Width | 22.09 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Type | Side Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Square |
| Shipping Weight | 86.8 |
| Total Shipping Weight | 86.8 |
| Website Material | Acrylic and Metal |
| Adjustable glides | Yes |
| Polished Stainless Steel legs | Yes |
| Winner of an ISFD Pinnacle Award for product design. | Yes |
| Polished Stainless Steel base shelf | Yes |
| Patterned acrylic top, with smooth surface and pattern on underside | Yes |
| Pattern reflects off stainless steel base shelf | Yes |
| Depth | 22.09 in (56.11 cm) |
| Height | 24 in (60.96 cm) |
| Qty On Hand | 42 |
| Width | 22.09 in (56.11 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.