Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
The Nez cocktail table takes modern organic design to new heights with three brown Emperador marble stone tops perfectly balanced on a cast aluminum base finished in Graphite. Varying heights and sizes make this unique table a visual delight.
Product Details
| Cubes | 29.6 |
|---|---|
| Finish Shown | MTF – Graphite |
| Overall Product Height | 17 |
| Overall Product Width | 51.75 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Type | Cocktail Table |
| Roomtype | Living |
| Shipping Weight | 138.6 |
| Total Shipping Weight | 138.6 |
| Website Material | Metal and Stone |
| Multi-level height cast aluminum cocktail table in Graphite finish | Yes |
| Three rounded-edge brown Emperador marble stone tops in different sizes, each resting atop a multilevel metal post | Yes |
| Adjustable glides | Yes |
| Shape | Freeform |
| Depth | 39.25 in (99.7 cm) |
| Height | 17 in (43.18 cm) |
| Width | 51.75 in (131.44 cm) |
| Qty On Hand | 23 |
Reviews
There are no reviews yet.