Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
Black petrified wood is carved into a raw, organic look for the Adrian console table. Rough hewn planes create a faceted design that’s both modern and and primal.
Product Details
| Cubes | 28.46 |
|---|---|
| Overall Product Height | 30 |
| Overall Product Width | 60 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Console Table |
| Roomtype | Living |
| Shipping Weight | 345.4 |
| Total Shipping Weight | 345.4 |
| Website Material | Stone |
| Felt bottom to protect floor surfaces | Yes |
| Black petrified wood exterior | Yes |
| Color can vary slightly as each table is a unique natural material | Yes |
| Shape | Rectangular |
| Depth | 16 in (40.64 cm) |
| Height | 30 in (76.2 cm) |
| Qty On Hand | 4 |
| Width | 60 in (152.4 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.