Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
Fine craftsmanship and modern styling characterize the eclectic Bernhardt Interiors collection. Bright and curvaceous, the Lorraine round chairside table brings an eclectic feel and a touch of glamour to any room. A conical pedestal merges with a graceful bowl-shaped top, forming an elegant shape. A shimmering nickel finish on cast aluminum creates texture and shine.
Product Details
| Cubes | 4.22 |
|---|---|
| Overall Product Height | 19.25 |
| Overall Product Width | 15 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Accent Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Round |
| Shipping Weight | 19.0 |
| Total Shipping Weight | 19.0 |
| Website Material | Metal |
| Cast aluminum table in Nickel finish | Yes |
| Felt bottom for floor protection | Yes |
| Qty On Hand | |
| Depth | 15 in (38.1 cm) |
| Height | 19.25 in (48.9 cm) |
| Width | 15 in (38.1 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.