Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
The Sayers accent table features an oval white travertine stone top with a chiseled edge. The smooth, cream-colored stone lends natural beauty and an elegant allure. An oil-rubbed bronze finish on the steel base creates an engaging contrast, while crisp lines and geometric shapes create a sense of order.
Product Details
| Cubes | 5.07 |
|---|---|
| Overall Product Height | 22.13 |
| Overall Product Width | 10.38 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Transitional |
| Product Type | Accent Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Oval |
| Shipping Weight | 54.0 |
| Total Shipping Weight | 54.0 |
| Website Material | Metal and Stone |
| Laminated White Travertine oval stone top with chiseled edge | Yes |
| Adjustable glides | Yes |
| Solid steel base in oil-rubbed bronze finish | Yes |
| Depth | 16.38 in (41.61 cm) |
| Height | 22.13 in (56.21 cm) |
| Qty On Hand | 37 |
| Width | 10.38 in (26.37 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.