Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
Fine craftsmanship, unique materials, and modern styling characterize the eclectic Bernhardt Interiors collection. The sculptural Vika table elevates the style of any space with its sleek cast aluminum base in graphite finish. Gentle curves twist to form an open-sided design in this striking piece defined by movement and artistry.
Product Details
| Cubes | 5.39 |
|---|---|
| Finish Shown | MTF – Graphite |
| Overall Product Height | 21.75 |
| Overall Product Width | 14 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Accent Table |
| Roomtype | Living |
| Shipping Weight | 32.8 |
| Total Shipping Weight | 32.8 |
| Website Material | Metal |
| Cast aluminum in Graphite finish | Yes |
| Felt bottom for floor protection | Yes |
| Shape | Square |
| Depth | 14 in (35.56 cm) |
| Height | 21.75 in (55.24 cm) |
| Width | 14 in (35.56 cm) |
| Qty On Hand | 25 |
Reviews
There are no reviews yet.