Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
The Tyre ottoman creates an island of comfort and style in any setting. The clean, round shape blends easily with most modern and transitional designs. Choose from a variety of fine fabrics to create the perfect accent.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Com | 5.4 |
|---|---|
| Cubes | 33.32 |
| Fabric | 1146-002 |
| Fabric Shown | 1146-002 |
| Order As Shown | Yes |
| Overall Product Height | 18 |
| Overall Product Width | 50 |
| Product Type | Ottoman |
| Productionplant | Domestic |
| Qty On Hand | |
| Roomtype | Living |
| Shipping Weight | 53.0 |
| Total Shipping Weight | 53.0 |
| Website Material | Fabric |
| Modern style | Yes |
| Specifications to change without notice | Yes |
| Hidden feet | Yes |
| Depth | 50 in (127 cm) |
| Height | 18 in (45.72 cm) |
| Width | 50 in (127 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.