Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
The Cassie side table offers a checkmate in the style stakes, showcasing a sculptural design inspired by a modern chess piece. A Dark Bronze finish adds depth and visual interest while cutout sides create unique shelves.
Product Details
| Cubes | 13.08 |
|---|---|
| Finish Shown | MTF – 332 Dark Bronze |
| Overall Product Height | 24 |
| Overall Product Width | 24 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Type | Side Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Round |
| Shipping Weight | 90.39 |
| Total Shipping Weight | 90.39 |
| Website Material | Metal |
| Uniquely shaped and crafted with polished stainless steel in Dark Bronze finish | Yes |
| Adjustable glides | Yes |
| Depth | 24 in (60.96 cm) |
| Height | 24 in (60.96 cm) |
| Width | 24 in (60.96 cm) |
| Qty On Hand | 27 |
Reviews
There are no reviews yet.