Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
The Bliss ottoman offers a deep seat crafted with relaxation in mind. Part of the Plush collection of incredibly comfortable seating, this ottoman can stand alone or be used as part of the Bliss sectional.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Cubes | 12.25 |
|---|---|
| Cutandsewnumber | 1354-C31 |
| Fabric | 1354-002 |
| Fabric Shown | 1354-002 |
| Optionlink | P7431 |
| Overall Product Height | 15.5 |
| Overall Product Width | 40 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Type | Ottoman |
| Qty On Hand | |
| Roomtype | Living |
| Shipping Weight | 50.0 |
| Specialshoppage | Yes |
| Total Shipping Weight | 50.0 |
| Website Material | Fabric |
| Transitional style | Yes |
| Welt detail | Yes |
| Round feet | Yes |
| Specifications to change without notice | Yes |
| Marketing Downloads | http://images.salsify.com/image/upload/s–cG4mD00d–/frrp50u3xeb6l2iffewg.pdf |
| Marketing Labels | Bliss Sectional Tear Pad.pdf |
| Depth | 40 in (101.6 cm) |
| Height | 15.5 in (39.37 cm) |
| Width | 40 in (101.6 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.