Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
Modern and deeply comfortable, the Serena ottoman joins clean contemporary lines with sumptuous down cushioning. Round feet balance the beautiful design.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Cubes | 19.1 |
|---|---|
| Cutandsewnumber | 1438-C31 |
| Fabric | 1438-010 |
| Fabric Shown | 1438-010 |
| Fabric Shown Discontinued | Discontinued |
| Optionlink | P3431 |
| Overall Product Height | 20.25 |
| Overall Product Width | 37.50 |
| Product Type | Ottoman |
| Qty On Hand | |
| Roomtype | Living |
| Seat Height | 18.50 in and 46.99 cm |
| Shipping Weight | 55.0 |
| Total Shipping Weight | 55.0 |
| Website Material | Fabric |
| Round feet | Yes |
| Specifications to change without notice | Yes |
| Modern style | Yes |
| Depth | 30.75 in (78.11 cm) |
| Height | 20.25 in (51.44 cm) |
| Width | 37.50 in (95.25 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.