Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
The Rio daybed combines comfort, style and all-weather materials to create the perfect outdoor oasis. The bed’s surface is wrapped in beautifully woven panels. A triangular back pillow offers a reclined seat with a chic look.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Introductions | NewAll and NewExteriors |
|---|---|
| Newintroductions | New |
| Product Type | Daybed |
| Roomtype | Outdoor |
| Website Material | Fabric and Woven |
| Cubes | 58.29 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Shipping Weight | 135.4 |
| Total Shipping Weight | 135.4 |
| Depth | 80.00 in (203.2 cm) |
| Height | 28.00 in (71.12 cm) |
| Overall Product Height | 28.00 |
| Overall Product Width | 60.00 |
| Seat Depth | 56.00 in and 142.24 cm |
| Seat Height | 13.00 in and 33.02 cm |
| Width | 60.00 in (152.4 cm) |
| $modifiedat | 20250423052204 |
| Qty On Hand | 21 |
Reviews
There are no reviews yet.