Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
A connection is made on the Cerchi outdoor accent table, with a base that melds two surfaces into one table. Crafted of cast aluminum in the Graphite finish, the table bridges high design with outdoor styling.
Product Details
| Cubes | 10.54 |
|---|---|
| Finish Shown | MTF – Graphite |
| Furniturecoveringraphite | C4158O |
| Furniturecoverinlightgrey | C4158BO |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Accent Table |
| Roomtype | Outdoor |
| Shipping Weight | 59.0 |
| Total Shipping Weight | 59.0 |
| Website Material | Metal |
| Adjustable glides | Yes |
| Protective cover available for an additional charge | Yes |
| Suitable for outdoor use | Yes |
| Two cast aluminum tables of different sizes connected to a central base, all in Graphite finish | Yes |
| Shape | Rectangular and Round |
| Qty On Hand | 13 |
| Depth | 17.00 in (43.18 cm) |
| Height | 24.00 in (60.96 cm) |
| Overall Product Height | 24.00 |
| Overall Product Width | 27.00 |
| Width | 27.00 in (68.58 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.