Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
The base of the Aurora side table takes a low-profile approach with sleek teak legs. A honed stone top seems to hover above the base with beautiful veining in Warm Shale finish. The textured wood in Sea Oat finish complements the stone.
Product Details
| Cubes | 2.65 |
|---|---|
| Finish Shown | WDF – Sea Oat |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Type | Side Table |
| Roomtype | Outdoor |
| Shape | Square |
| Shipping Weight | 40.8 |
| Total Shipping Weight | 40.8 |
| Website Material | Stone and Wood |
| Stainless steel adjustable glides | Yes |
| Depth | 20.00 in (50.8 cm) |
| Height | 20.00 in (50.8 cm) |
| Overall Product Height | 20.00 |
| Overall Product Width | 20.00 |
| Width | 20.00 in (50.8 cm) |
| Honed sintered Stone table top in Warm Shale finish, supported by teak base in Sea Oat finish | Yes |
| Qty On Hand | 55 |
Reviews
There are no reviews yet.