Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
Arches of lightly hammered iron in an aged bronze finish create an airy but structural base for the Fulton Side Table. Inspired by architectural designs, the table supports an inset tempered glass top. The look is modern but with a subtly industrial touch.
Product Details
| Cubes | 15.36 |
|---|---|
| Overall Product Height | 24.13 |
| Overall Product Width | 26 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Side Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Square |
| Shipping Weight | 67.0 |
| Total Shipping Weight | 67.0 |
| Website Material | Glass and Metal |
| Inset tempered glass table top | Yes |
| Lightly hammered iron base in New Aged Bronze finish | Yes |
| Small adjustable glides | Yes |
| Depth | 26 in (66.04 cm) |
| Height | 24.13 in (61.29 cm) |
| Width | 26 in (66.04 cm) |
| Qty On Hand | 10 |
Reviews
There are no reviews yet.