Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
Bernhardt Interiors offers an eclectic array of artistic tables with a distinctly modern styling. Crafted from cast aluminum in a graphite finish, the Circlet cocktail table features seven tulip tables of varying sizes with slender stems connecting them to a central base. This sculptural, organic design offers shape and movement with one-of-a-kind appeal.
Product Details
| Cubes | 31.67 |
|---|---|
| Finish Shown | MTF – Graphite |
| Overall Product Height | 19 |
| Overall Product Width | 51.19 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Cocktail Table |
| Roomtype | Living |
| Shipping Weight | 140.0 |
| Total Shipping Weight | 140.0 |
| Website Material | Metal |
| Adjustable glides | Yes |
| Graphite finish | Yes |
| Seven small cast aluminum tables in various sizes connected to a central base | Yes |
| Shape | Freeform |
| Depth | 34.25 in (87 cm) |
| Height | 19 in (48.26 cm) |
| Width | 51.19 in (130.02 cm) |
| Qty On Hand | 36 |
Reviews
There are no reviews yet.