Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
Bernhardt Interiors offers an eclectic array of artistic tables with a distinctly modern styling. The Annabella table is a graceful accent piece exhibiting an abundance of creativity and a natural, feminine appeal. Crafted from cast aluminum, it features a classic tulip base and a delicate gingko leaf top.
Product Details
| Cubes | 4.29 |
|---|---|
| Overall Product Height | 22 |
| Overall Product Width | 18 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Accent Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Shaped |
| Shipping Weight | 30.0 |
| Total Shipping Weight | 30.0 |
| Website Material | Metal |
| Satin Nickel finish | Yes |
| Glides | Yes |
| Cast aluminum with gingko leaf design top | Yes |
| Qty On Hand | 44 |
| Depth | 9 in (22.86 cm) |
| Height | 22 in (55.88 cm) |
| Width | 18 in (45.72 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.