Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
Functionality meets high design with the Radnor drink table. Sculptural in form, it features a round gallery top and a conical pedestal. Contributing to the unique character of this piece, a graphite finish on cast aluminum adds texture and industrial appeal.
Product Details
| Cubes | 3.32 |
|---|---|
| Overall Product Height | 22.38 |
| Overall Product Width | 12.13 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Accent Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Round |
| Shipping Weight | 17.7 |
| Total Shipping Weight | 17.7 |
| Website Material | Metal |
| Cast aluminum in Graphite finish | Yes |
| Felt bottom to protect floor surfaces | Yes |
| Qty On Hand | |
| Depth | 12.13 in (30.81 cm) |
| Height | 22.38 in (56.85 cm) |
| Width | 12.13 in (30.81 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.