Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
Bernhardt Interiors offers an eclectic array of artistic tables with a distinctly modern styling. The Calla table is distinguished by the texture and detail created by its chiseled antique brass finish. Crafted from cast aluminum, it features a patterned round top resting on a slender pedestal with a round base. With its elegant design and vintage patina, this meticulously crafted table serves as a sophisticated accent in luxe living spaces.
Product Details
| Cubes | 8.06 |
|---|---|
| Overall Product Height | 24 |
| Overall Product Width | 19 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Accent Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Round |
| Shipping Weight | 33.0 |
| Total Shipping Weight | 33.0 |
| Website Material | Metal |
| Felt bottom for floor protection | Yes |
| Cast aluminum pedestal table in chiseled Antique Brass finish | Yes |
| Depth | 19 in (48.26 cm) |
| Height | 24 in (60.96 cm) |
| Width | 19 in (48.26 cm) |
| Qty On Hand | 55 |
Reviews
There are no reviews yet.