Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
Worldly and well-traveled style informs the Nala side table’s design. Crafted in cast aluminum with a round, shallow basin-shaped top, it is supported by three sculptural legs. Textured metal gives it an subtly exotic look.
Product Details
| Cubes | 12.37 |
|---|---|
| Overall Product Height | 24 |
| Overall Product Width | 20 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Side Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Round |
| Shipping Weight | 56.0 |
| Total Shipping Weight | 56.0 |
| Website Material | Metal |
| Adjustable glides with white base | Yes |
| Round shallow basin shaped top and three support panel legs | Yes |
| Textured cast aluminum in Black Nickel finish | Yes |
| Depth | 20 in (50.8 cm) |
| Height | 24 in (60.96 cm) |
| Width | 20 in (50.8 cm) |
| Qty On Hand | 19 |
Reviews
There are no reviews yet.