Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
The perfect perch next to a sofa or side chair, the Katana accent table is crafted of solid wood with a beautifully grained veneer. The modern trefoil shape is balanced on three legs for a streamlined look. The blackened pine finish gives it a chic and sleek look.
Product Details
| Cubes | 2.54 |
|---|---|
| Overall Product Height | 23 |
| Overall Product Width | 17 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Accent Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Triangular |
| Shipping Weight | 12.2 |
| Total Shipping Weight | 12.2 |
| Website Material | Wood |
| Adjustable glides | Yes |
| Pine solids in Blackened Pine finish | Yes |
| Shaped triangular accent table | Yes |
| Depth | 15.13 in (38.43 cm) |
| Height | 23 in (58.42 cm) |
| Qty On Hand | 37 |
| Width | 17 in (43.18 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.