Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
Characterized by exceptional luxury and sophisticated design, Bernhardt Exteriors offers a selection of elegant yet durable accent tables. Echoing the shape of a brandy glass, the sculptural Grenada drink table brings organic appeal to the contemporary outdoor living area. Crafted from textured natural stonecast, it has a polyurethane topcoat to protect it from the elements.
Product Details
| Cubes | 4.31 |
|---|---|
| Furniturecoveringraphite | C1170O |
| Furniturecoverinlightgrey | C1170BO |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Diameter | 15 |
| Product Style | Transitional |
| Product Type | Accent Table |
| Roomtype | Outdoor |
| Shape | Round |
| Shipping Weight | 33.0 |
| Total Shipping Weight | 33.0 |
| Website Material | Stonecast |
| Glides | Yes |
| Textured natural stonecast with polyurethane protective top coat | Yes |
| Protective cover available for an additional charge | Yes |
| Qty On Hand | 33 |
| Depth | 15.00 in (38.1 cm) |
| Height | 18.00 in (45.72 cm) |
| Overall Product Height | 18.00 |
| Overall Product Width | 15.00 |
| Width | 15.00 in (38.1 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.