Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
Cast glass-reinforced concrete is shaped into a modern geometric design for the Hyannis outdoor accent table. Sleek and sophisticated in a Bone finish, the table tapers from the top to the base in an open-work style.
Product Details
| Cubes | 7.49 |
|---|---|
| Furniturecoveringraphite | C2107O |
| Furniturecoverinlightgrey | C2107BO |
| Overall Product Height | 20.06 |
| Overall Product Width | 19.31 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Accent Table |
| Roomtype | Outdoor |
| Shape | Square |
| Shipping Weight | 88.2 |
| Total Shipping Weight | 88.2 |
| Website Material | Concrete |
| Adjustable glides | Yes |
| Bone finish on cast glass-reinforced concrete table that tapers from top to bottom | Yes |
| Open front to back | Yes |
| Protective cover available for an additional charge | Yes |
| Height | 20.06 in (50.95 cm) |
| Width | 19.31 in (49.05 cm) |
| Qty On Hand | 14 |
| Depth | 19.00 in (48.26 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.