Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
A square top in a sandblasted white finish is supported by two intersecting legs on the Blythe side table. The geometric design and dimensional effect give this modern rustic table a standout style.
Product Details
| Cubes | 12.36 |
|---|---|
| Overall Product Height | 24 |
| Overall Product Width | 24 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Type | Side Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Square |
| Shipping Weight | 105.6 |
| Total Shipping Weight | 105.6 |
| Website Material | Wood |
| Adjustable glides | Yes |
| Square table top on a center base with two leg panels that intersect in the center to form a cross shape | Yes |
| White oak veneers in Sandblasted White finish | Yes |
| Depth | 24 in (60.96 cm) |
| Height | 24 in (60.96 cm) |
| Width | 24 in (60.96 cm) |
| Qty On Hand | 25 |
Reviews
There are no reviews yet.