Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
Shape and simple styling offer an uncomplicated form for the Turo side table. A cylindrical leg in Fossil finish supports a round wire-brushed oak top in Bone finish.
Product Details
| Cubes | 13.07 |
|---|---|
| Finish Shown | RSF – 310 Fossil and WDF – Bone |
| Overall Product Height | 24 |
| Overall Product Width | 25 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Type | Side Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Round |
| Shipping Weight | 83.5 |
| Total Shipping Weight | 83.5 |
| Website Material | Wood |
| Adjustable glides | Yes |
| Table top of oak solids and veneers in Bone finish atop cylinder-shaped base in Fossil finish | Yes |
| Depth | 25 in (63.5 cm) |
| Height | 24 in (60.96 cm) |
| Width | 25 in (63.5 cm) |
| Qty On Hand | 30 |
Reviews
There are no reviews yet.