Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
Glamour and chic design are the inspiration for the Aster cocktail table. Circles of Capiz shell create a mesmerizing circular pattern across the top, while a brass-plated stainless steel base adds a complementary sheen.
Product Details
| Cubes | 21.37 |
|---|---|
| Overall Product Height | 17.25 |
| Overall Product Width | 52 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Type | Cocktail Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Rectangular |
| Shipping Weight | 96.4 |
| Total Shipping Weight | 96.4 |
| Website Material | Metal and Natural |
| Brass-plated stainless steel base | Yes |
| Adjustable glides | Yes |
| Top and sides of top covered in Capiz shell | Yes |
| Depth | 32 in (81.28 cm) |
| Height | 17.25 in (43.81 cm) |
| Qty On Hand | 38 |
| Width | 52 in (132.08 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.