Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
Bernhardt Interiors brings the idea of beauty in art to the pursuit of furniture making. The Argent dining table catches the eye with its alluring hexagonal design. Tempered glass sits atop two polished stainless steel bases for a sleek, modern look. The rectangular glass top features clipped corners and eased edges.
Product Details
| Cubes | 51.56 |
|---|---|
| Kitted Skus | 3261050, 326771, 326771 |
| Overall Product Height | 29.75 |
| Overall Product Width | 100 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Pieces Shown | 3261050 Argent Dining Table Top and 326771 Argent Dining Table Base |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Dining Table |
| Roomtype | Dining |
| Shape | Rectangular |
| Shipping Weight | 455.0 |
| Total Shipping Weight | 455.0 |
| Website Material | Glass and Metal |
| Polished stainless steel metal bases | Yes |
| Adjustable glides | Yes |
| 5/8″ clear (non-tempered) glass top with clipped corners and eased edges | Yes |
| Depth | 50 in (127 cm) |
| Height | 29.75 in (75.56 cm) |
| Qty On Hand | 51 |
| Width | 100 in (254 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.