Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
The Loggia mirror takes sleek lines and gives them a modern rustic style in textured wood. The frame curves gently towards the glass while the textured wood is finished in Aria.
Product Details
| Cubes | 6.3 |
|---|---|
| Finish Shown | WDF – 345 Aria |
| Introductions | NewAll and NewLiving |
| Newintroductions | New |
| Overall Product Height | 48 |
| Overall Product Width | 36 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Mirror |
| Program | Loggia |
| Roomtype | Bedroom, Dining and Living |
| Shape | Rectangular |
| Shipping Weight | 52.9 |
| Total Shipping Weight | 52.9 |
| Website Material | Mirrored and Wood |
| D-ring hangers included | Yes |
| Hangs vertically or horizontally | Yes |
| Wire-brushed oak frame with scallop design in Aria finish | Yes |
| Depth | 2 in (5.08 cm) |
| Height | 48 in (121.92 cm) |
| Width | 36 in (91.44 cm) |
| $modifiedat | 20250423072128 |
| Qty On Hand | 26 and DC 9 |
Reviews
There are no reviews yet.