Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
Plush Bernhardt combines natural fabrics with relaxed tailoring, sumptuous down cushions and gracious scale. The Mila ottoman is designed to deliver sophistication with unmatched comfort. A plush cushion provides luxurious support, while simple, exposed wood legs complete the modern look.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Com | 3.6 |
|---|---|
| Featuredwaysku | P6411A |
| Finish Shown | WDF – 788 Aged Grey |
| Overall Product Height | 18 |
| Overall Product Width | 31 |
| Product Type | Ottoman |
| Productionplant | Domestic |
| Qty On Hand | |
| Roomtype | Living |
| Shipping Weight | 40.0 |
| Specialshoppage | Yes |
| Total Shipping Weight | 40.0 |
| Website Material | Fabric |
| Transitional style | Yes |
| Tapered feet | Yes |
| Depth | 23 in (58.42 cm) |
| Fabric | 1273-002 |
| Fabric Shown | 1273-002 |
| Height | 18 in (45.72 cm) |
| Width | 31 in (78.74 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.