Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
The Lennox outdoor cocktail table appears to be carved from a single stone, with curves and lines crafting vertical posts on the base. The modern sculptural design is crafted of glass reinforced concrete with a textured top in Chalky White.
Product Details
| Cubes | 29.39 |
|---|---|
| Overall Product Height | 16 |
| Overall Product Width | 56 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Type | Cocktail Table |
| Roomtype | Outdoor |
| Shape | Rectangular |
| Shipping Weight | 277.8 |
| Total Shipping Weight | 277.8 |
| Website Material | Concrete |
| Stainless steel glides | Yes |
| Glass-reinforced concrete with textured top in Chalky White finish | Yes |
| Furniturecoverinlightgrey | C0018BO |
| Depth | 32 in (81.28 cm) |
| Height | 16 in (40.64 cm) |
| Qty On Hand | |
| Width | 56 in (142.24 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.