Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
The Lennox outdoor side table appears to be carved from a single stone, with curves and lines crafting vertical posts on the base. The modern sculptural design is crafted of glass reinforced concrete with a textured top in Chalky White.
Product Details
| Cubes | 9.86 |
|---|---|
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Type | Side Table |
| Roomtype | Outdoor |
| Shape | Square |
| Shipping Weight | 99.2 |
| Total Shipping Weight | 99.2 |
| Website Material | Concrete |
| Glass-reinforced concrete with textured top in Chalky White finish | Yes |
| Stainless steel glides | Yes |
| Furniturecoverinlightgrey | C0118BO |
| Depth | 20.00 in (50.8 cm) |
| Height | 22.00 in (55.88 cm) |
| Overall Product Height | 22.00 |
| Overall Product Width | 20.00 |
| Width | 20.00 in (50.8 cm) |
| Qty On Hand | 26 |
Reviews
There are no reviews yet.