Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
Sleek modern lines and a unique metal inlay offer a distinctive style for the Marcato side table. A pedestal supports a square top with rounded corners, with the table finished in Cerused Greige. A distinctively modern detail is showcased with a metal shape inlaid into the top and finished in Dark Graphite.
Product Details
| Cubes | 14.16 |
|---|---|
| Overall Product Height | 24 |
| Overall Product Width | 26 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Type | Side Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Square |
| Shipping Weight | 88.2 |
| Total Shipping Weight | 88.2 |
| Website Material | Metal and Wood |
| White oak in Cerused Greige finish with metal inlay on top in Dark Graphite finish | Yes |
| Adjustable glides | Yes |
| Fancy-face top with rounded edges | Yes |
| Pedestal style base | Yes |
| Depth | 26 in (66.04 cm) |
| Height | 24 in (60.96 cm) |
| Qty On Hand | 11 |
| Width | 26 in (66.04 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.