Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
Cast aluminum panels finished in Graphite rise from the floor to make a stunning connection on the Polus cocktail table. Inlays link two oak panels finished in Zeno to create a unique top surface.
Product Details
| Cubes | 28.43 |
|---|---|
| Introductions | NewAll and NewInteriors |
| Newintroductions | New |
| Overall Product Height | 16 |
| Overall Product Width | 58 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Type | Cocktail Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Rectangular |
| Shipping Weight | 132.0 |
| Total Shipping Weight | 132.0 |
| Website Material | Metal and Wood |
| Adjustable glides | Yes |
| Wire-brushed oak in Zeno finish with cast aluminum inlays in Graphite finish on top and legs | Yes |
| Depth | 32 in (81.28 cm) |
| Height | 16 in (40.64 cm) |
| Width | 58 in (147.32 cm) |
| Qty On Hand | 10 |
Reviews
There are no reviews yet.