Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
Shape and simple styling offer an uncomplicated form for the Turo cocktail table. Four cylinders form the legs in Fossil finish, supporting a rounded square, wire-brushed oak top in Bone finish.
Product Details
| Cubes | 39.48 |
|---|---|
| Finish Shown | RSF – 310 Fossil and WDF – Bone |
| Overall Product Height | 17 |
| Overall Product Width | 54 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Type | Cocktail Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Square |
| Shipping Weight | 248.7 |
| Total Shipping Weight | 248.7 |
| Website Material | Wood |
| Adjustable glides | Yes |
| Table top of oak solids and veneers in Bone finish atop four cylinder-shaped legs in Fossil finish | Yes |
| Depth | 54 in (137.16 cm) |
| Height | 17 in (43.18 cm) |
| Qty On Hand | 25 |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.