Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
The Boyle side table balances bold design with a lightness that comes from open sections in the base. Curved panels create an outline of alternating wood grain on the top. The design, featuring a bottom shelf, is finished in Porcini.
Product Details
| Cubes | 9.74 |
|---|---|
| Introductions | NewAll and NewLiving |
| Newintroductions | New |
| Overall Product Height | 22 |
| Overall Product Width | 22 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Type | Side Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Square |
| Shipping Weight | 66.2 |
| Total Shipping Weight | 66.2 |
| Website Material | Wood |
| Adjustable glides | Yes |
| Open base shelf with two closed corners | Yes |
| Wire-brushed oak in Bolete finish | Yes |
| Depth | 22 in (55.88 cm) |
| Height | 22 in (55.88 cm) |
| Width | 22 in (55.88 cm) |
| Qty On Hand | 50 |
Reviews
There are no reviews yet.