Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
The Pincio side table takes a simple form and gives it a modern organic update. The round table is set on a plinth base and has a smooth top. The textured sides offer a faux stone look in the Millstone finish.
Product Details
| Cubes | 9.97 |
|---|---|
| Finish Shown | RSF – 343 Millstone |
| Overall Product Height | 22 |
| Overall Product Width | 22 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Type | Side Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Round |
| Shipping Weight | 112.0 |
| Total Shipping Weight | 112.0 |
| Website Material | Resin |
| Faux stone in Millstone finish with smooth top and textured sides | Yes |
| Plinth base | Yes |
| Adjustable glides | Yes |
| Depth | 22 in (55.88 cm) |
| Height | 22 in (55.88 cm) |
| Width | 22 in (55.88 cm) |
| Qty On Hand | 15 |
Reviews
There are no reviews yet.