Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
The Melba side table finds itself at the perfect intersection between modern and rustic styles. Three textured cast aluminum panels finished in Graphite pierce the top. The uniquely shaped wood surface is wirebrushed for texture and finished in Puma. The side table can be used to create a multilevel look with the Melba cocktail table.
Product Details
| Cubes | 11.34 |
|---|---|
| Introductions | NewAll and NewLiving |
| Newintroductions | New |
| Overall Product Height | 15 |
| Overall Product Width | 22.75 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Type | Side Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Rectangular |
| Shipping Weight | 78.0 |
| Total Shipping Weight | 78.0 |
| Website Material | Metal and Wood |
| Floor-protecting felt on bottom of base panels | Yes |
| Wire-brushed oak top in Puma finish with three textured cast aluminum base panels in Graphite finish | Yes |
| Depth | 38.75 in (98.42 cm) |
| Height | 15 in (38.1 cm) |
| Width | 22.75 in (57.79 cm) |
| Qty On Hand |
Reviews
There are no reviews yet.