Proudly Canadian Owned. Canadian Made Furniture and Beautiful Imported Peices from the Finest Sources Around the World
Taking a casual approach, the Brumley cocktail table showcases a slatted wood top in Marcona finish. The painted metal base, in Anthracite finish, features slim, squared legs.
Product Details
| Cubes | 10.23 |
|---|---|
| Finish Shown | MTF – 317 Anthracite and WDF – 318 Marcona |
| Overall Product Height | 16 |
| Overall Product Width | 62 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Cocktail Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Rectangular |
| Shipping Weight | 69.3 |
| Total Shipping Weight | 69.3 |
| Website Material | Metal and Wood |
| Metal base in Anthracite finish | Yes |
| Slatted oak top in Marcona finish | Yes |
| Adjustable glides | Yes |
| Qty On Hand | 62 |
| Depth | 28.75 in (73.03 cm) |
| Height | 16 in (40.64 cm) |
| Width | 62 in (157.48 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.